Бразилецот е обвинет дека силувал девојка во Париз

Нејмар во инвалидска количка на распит во полиција, на заминување даде и изјава за медиумите (ВИДЕО)

Нејмар во полициска станица даде изјава по обвинувањата дека силувал девојка во Париз, напаѓачот на заминување даде и кратка изјава за медиумите кои во голем број го чекаа надвор.

Репрезентативецот на „кариоките“ е во центарот на вниманието откако девојка го обвини дека ја силувал во Париз. Самиот играч во обид да се одбрани, ги објави сите разговори кои ги имал со моделот Наџила Триндаде, како и интимните фотографии и видеа кои таа му ги испраќала.

Со ваквиот потег тој си направи дополнителни проблеми, прекрши неколку закони, па денеска даде изјава. Нејмар влезе во полициската станица во Рио во инвалидска количка откако заработи нова сериозна повреда на проблематичниот скочен зглоб на десната нога.

Откако даде исказ за компјутерскиот криминал кој го сторил, напаѓачот ја напушти полициската станица на штаки а излезе и со прва изјава пред медиумите, кои во голем број го чекаа надвор.

„Ја цена поддршкаа и сите пораки кои ги примив од целиот свет, моите пријатели, моите фанови. Сакам да ви се заблагодарам за убавите желби, и да ви кажам дека ја почувствував вашата љубов“ – истакна Нејмар.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе