Се поврзува со три клуба од Премиерлигата

Нејмар му се налутил на Ал Келаифи, сака да си оди од ПСЖ

Нејмар не е среќен со последната изјава на претседателот на ПСЖ, Ал Келаифи и сака да го напушти клубот, Премиерлигата би можело да биде негова следна дестинација. 

Првичната идеја на Нејмар била да остане во ПСЖ, но неодамна во едно интервју претседателот на клубот, Насер Ал Келаифи одби да потврди дека Бразилецот останува.
 
Ал Келаифи имаше неодредена изјава за иднината на Нејмар, а на фудбалерот тоа не му се допаднало.
 
Последните информации се дека Нејмар сака да си оди од ПСЖ и се поврзува со Манчестер јунајтед, Челси и Њукасл.
 
Доколку Нејмар пристигне во Манчестер јунајтед, голема е веројатноста клубот да даде зелено светло за заминување на Роналдо кој се поврзува со Рома.
 
Челси со заминувањето на Лукаку ќе има потреба во засилување во офанзивната линија, па и Нејмар станува опција.
 
Њукасл со новите газди има голем трансфер буџет, па и тие сакаат да донесат некое елитно засилување во тимот.

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе