Скандал во ПСЖ

Нејмар му ја украл свршеницата на соиграч?

Магазинот „Чи“ открива скандалозна љубовна афера во ПСЖ, Нејмар му ја украл свршеницата на соиграчот Кевин Трап, моделот на Викторија Сикрет, Изабел Гулар. 

Според магазинот, Нејмар го искористил отсуството на германскиот голман Кевин Трап кој беше во својата земја и му украл свршеницата.
 
Нејмар и моделот на Викторија Сикрет, Изабел Гулар заминале во Бразил кога коронавирусот беше најактуелен во Европа.
 
Сега наводно Гулар го оставила Трап и е во врска со Нејмар.
 
Трап оваа сезона бранеше како позајмен играч на Мајнц, но планот е летово да се врати во ПСЖ. Нејмар сака да замине од францускиот клуб но неизвесно е дали ќе му успее тоа. 
 
Доколку и двајцата се погодат да бидат во ПСЖ следната сезона, ваквата афера може да влијае на атмосферата во тимот.
 
 
 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе