Нејмар голот против Лил го посвети на Коби Брајант (ВИДЕО)

Нејмар два пати ја тресеше мрежата на Лил, а вториот погодок, Бразилецот го посвети на Коби Брајант, кој вечерва го загуби живтот во хеликоптерска несреќа. 

Светот вечерва е потресен од веста за смртта на Коби Брајант, легендата на ЛА Лејкерс почина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Голем број на клубови испратија порака, а убав гест имаше и Нејмар.
 
Бразилецот на дуелот со Лил постигна два гола, а вториот погодок го посвети на Коби Брајант. Напаѓачот го покажа бројт 24 кој го носеше кошаркарот, а потоа го впери погледот кон небото.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе