Нејмар голот против Лил го посвети на Коби Брајант (ВИДЕО)

Нејмар два пати ја тресеше мрежата на Лил, а вториот погодок, Бразилецот го посвети на Коби Брајант, кој вечерва го загуби живтот во хеликоптерска несреќа. 

Светот вечерва е потресен од веста за смртта на Коби Брајант, легендата на ЛА Лејкерс почина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Голем број на клубови испратија порака, а убав гест имаше и Нејмар.
 
Бразилецот на дуелот со Лил постигна два гола, а вториот погодок го посвети на Коби Брајант. Напаѓачот го покажа бројт 24 кој го носеше кошаркарот, а потоа го впери погледот кон небото.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе