На повидок нова војна помеѓу „каталонците“ и „светците“

Нејмар го бара својот добар пријател Кутињо, ПСЖ влегува во трката за потписот на Бразилецот

ПСЖ може да замеша прсти во битката за потписот на Филипе Кутињо, Нејмар веќе дал зелено светло за неговиот добар пријател да му се придружи на Паркот на Принцовите.

Филипе Кутињо не ги оправдува очекувањата по рекордниот трансфер на Камп Ноу вреден 160 милиони евра и се почесто се говори за негово заминување веќе летово. Бразилецот се поврзува со враќање во Премиерлигата, и се посочува како една од опциите на Челси за замена на Еден Азар.

Но последните информации велат дека и ПСЖ би можел да замеша прсти. Според Л’Екип, Нејмар веќе дал зелено светло за неговиот сонародник и добар пријател да се пресели на Паркот на Принцовите.

Исто така, агентот на Филипе Кутињо, Киа Јорабчиан има многу добри односи со лидерите на „светците“.

Сепак, останува да се види дали Барса ќе сака да преговара со ПСЖ и под кои услови би го продала плејмејкерот на шампионот на Франција. Двата клуба се во војна откако Нејмар во 2017 замине од Камп Ноу и се пресели во Париз за рекордни 222 милиони евра.

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе