Пеп кажа што мисли за иднината на Лео

Неизбежно беше прашањето: Дали Меси ќе се пресели во Сити по новиот договор на Гвардиола?

Пеп Гвардиола уште еднаш порача дека сака Лео Меси да се пензионира во дресот на Барселона, но додава дека не знае што има на ум Аргентинецот.

Шпанецот оваа недела ја продолжи верноста со Манчестер Сити и стави потпис на нов договор со трајност до јуни 2023 година. Откако беа решени сите дилеми за иднината на Пеп Гвардиола, многумина очекуваат Лео Меси да пристигне на „Етихад“. 

Аргентинецот ја одработува последната година од договорот со Барселона и лесно може да се случи да побара нова авантура. Со оглед на финансиската моќ на „ѓаволите“, тимот кој го имаат, плус Пеп Гвардиола на кормилото, Лео Меси во сината половина на Манчестер има се што бара. 

Па на денешната прес конференција беше неизбежно прашање за иднината на Лео Меси. 

„Тој е фудбалер на Барселона, имам огромна благодарност кон клубот, па сакам тој да ја заврши кариерта таму. Сепак, не знам што му се врти низ глава и што ќе направи кога ќе му заврши договорот“ - порача Пеп Гвардиола.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе