Најскапото засилување на Ливерпул му удри глава на противникот и поцрвене

Не случајно Нуњез ги загуби нервите, еве како Андерсен го провоцираше напаѓачот цел натпревар (ВИДЕО)

Најскапото засилување во историјата на Ливерпул, Дарвин Нуњез ги загуби нервите на синоќешниот натпревар против Кристал Палас и со глава го удри Јоаким Андерсен.

Дарвин Нуњез вчера ги остави на цедило соиграчите откако заработи црвен картон, па Ливерпул со играч помалку требаше да брка гол негатива, и одигра само 1-1 против Кристал Палас.

Јирген Клоп по крајот на натпреварот рече дека напаѓачот бил постојано провоциран, но и дека ова не е оправдување за потегот на Дарвин Нуњез и му порача на Уругваецот дека вакво однесување не смее да се повтори.

На социјалните мрежи сега се појави видео од големиот број дуели помеѓу Нуњез и Андерсен од кои добро може да се види како дефанзивецот му влезе под кожа на напаѓачот и го натера да ги загуби нервите.

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе