ЦР7 му врати на Чоло со камата

Не остана покус, по големиот триумф Роналдо ја копираше контроверзната прослава на Симеоне (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо му врати со камата на Диего Симеоне, по големиот триумф на Јувентус и пласманот во четвртфиналето, ЦР7 вечерва слично славеше како тренерот на Атлетико.

Кога Атлетико Мадрид поведе против Јувентус на мечот кој се играше на Ванда Метрополитано, Диего Симеоне полуде од радост, се сврти кон публиката и се фати за меѓуножјето. Аргентинецот потоа се правдаше дека го понеле емоциите, дека не сакал да навреди никого и едноставно покажувал дека имаат „големи мад*ња“.

Јувентус сепак вечерва се врати од мртвите, направи огромен пресврт благодарејќи на хет-трикот на Кристијано Роналдо и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Па ЦР7 реши да врати во иста мера, и по последниот свиреж на мечот ја копираше контроверзната прослава на Диего Симеоне Дали Кристијано Роналдо покажуваше дека и тој има „големи мад*ња“ или мислеше на нешто друго, ќе почекаме но како и да е, Португалецот е конечниот победник во дуелот со Чоло.

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе