Тренерот на Ливерпул со нова урнебесна реакција

Не може да биде поинаку со Клоп, Германецот направи циркуз во Нион: Доаѓа Пеп Гвардиола! (ВИДЕО)

По жешката пресметка на Енфилд во неделата, Јирген Клоп и Пеп Гвардиола можеа да имаат непријатна средба пред микрофоните на новинарите на форумот за елитни тренери, но Германецот урнебесно се извади од ситуацијата.

 

Јирген Клоп секогаш е расположен за мајтап со новинарите, а не можеше да биде поинаку кога во Нион за малку ќе имаше непријатна средба со Пеп Гвардиола, ден-два по жешкото дерби на Енфилд и триумфот на Ливерпул над Манчестер Сити.

Германецот најпрво остана зачуден кога италијански новинар го праша дали разговарал со „Пепе“, за потоа во кадарот да влезе токму Гвардиола. Но Јирген Клоп не го почека својот колега и урнебесно се извади од ситуацијата.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе