Тренерот на Ливерпул со нова урнебесна реакција

Не може да биде поинаку со Клоп, Германецот направи циркуз во Нион: Доаѓа Пеп Гвардиола! (ВИДЕО)

По жешката пресметка на Енфилд во неделата, Јирген Клоп и Пеп Гвардиола можеа да имаат непријатна средба пред микрофоните на новинарите на форумот за елитни тренери, но Германецот урнебесно се извади од ситуацијата.

 

Јирген Клоп секогаш е расположен за мајтап со новинарите, а не можеше да биде поинаку кога во Нион за малку ќе имаше непријатна средба со Пеп Гвардиола, ден-два по жешкото дерби на Енфилд и триумфот на Ливерпул над Манчестер Сити.

Германецот најпрво остана зачуден кога италијански новинар го праша дали разговарал со „Пепе“, за потоа во кадарот да влезе токму Гвардиола. Но Јирген Клоп не го почека својот колега и урнебесно се извади од ситуацијата.

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе