Претседателот на Барса и агентот имаа средба во Торино

Не бил само Халанд, Лапорта и Погба разговарале за трансфер на уште тројца фудбалери

Според пишувањата на Спорт, Жоан Лапорта и Мино Рајола разговарале за Ерлинг Халанд, Пол Погба, Чави Симонс и Нусаир Мазрауи, тренерот Чави веќе шкртнал едно име и не го сака играчот на Манчестер јунајтед.

Претседателот на Барселона и агентот имаа средба оваа недела во Торино, ја искористија церемонијата за „Златно момче“ за да поразговараат за настап на трансфер пазарот.

Според пишувањат на Спорт, тема на разговор биле Ерлинг Халанд, Пол Погба, Чави Симонс и Нусаир Мазрауи. Првиот има откупна клаузула од 75 милиони евра, додека пак останатите тројца се под договор до јуни 2022, и беспари можат да дојдат на Камп Ноу.

Весникот додава дека Чави веќе шкртнал едно име и не го сака Пол Погба, фудбалерот на Манчестер јунајтед не се вклопува во плановите на тренерот на Барса.

Чави за средниот ред преферира друг профил на играч, односно фудбалер кој знае да игра со топката и физичките квалитети не му се главен адут.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе