ИНЦИДЕНТИ ВО МАРИБОР

Навивачите на Спартак Москва испукаа „огнена ракета“ кон судијата (ВИДЕО)

Синоќа се случија инциденти на мечот од Лигата на шампионите помеѓу Марибор и Спартак Москва во режија на руските навивачи, за малку не настрада главниот судија.

Фановите на рускиот тим приредија вистинска баклијада на трибината на која се наоѓаа, во еден момент фрлија бакља која за малку ќе го погодеше судијата и можеше да го прекине мечот.
 
ЦСКА Москва сигурно ќе биде казнета поради однесувањето на своите навивачи во Словенија, на мечот кој заврши 1-1.
 
 
Вечерва и Вардар игра со руски тим, во Скопје доаѓа Зенит со своите фанови кои важат за едни од најпроблематичните во Русија. Да се надеваме дека се ќе помине во најдобар ред.
 
Натпреварот помеѓу Вардар и Зенит се игра со почеток од 21:05.

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе