ИНЦИДЕНТИ ВО МАРИБОР

Навивачите на Спартак Москва испукаа „огнена ракета“ кон судијата (ВИДЕО)

Синоќа се случија инциденти на мечот од Лигата на шампионите помеѓу Марибор и Спартак Москва во режија на руските навивачи, за малку не настрада главниот судија.

Фановите на рускиот тим приредија вистинска баклијада на трибината на која се наоѓаа, во еден момент фрлија бакља која за малку ќе го погодеше судијата и можеше да го прекине мечот.
 
ЦСКА Москва сигурно ќе биде казнета поради однесувањето на своите навивачи во Словенија, на мечот кој заврши 1-1.
 
 
Вечерва и Вардар игра со руски тим, во Скопје доаѓа Зенит со своите фанови кои важат за едни од најпроблематичните во Русија. Да се надеваме дека се ќе помине во најдобар ред.
 
Натпреварот помеѓу Вардар и Зенит се игра со почеток од 21:05.

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе