Пред дербито со Ливерпул

Навивачите на Манчестер јунајтед влегоа на Олд Трафорд, протестите стануваат жестоки (ВИДЕО)

Во пресрет на дербито против Ливерпул, фановите на Манчестер јунајтед денеска се собраа на протести против сопствениците на клубот. 

Навивачите на англиските клубови протестираат, особено на оние кои прифатија да играат во Суперлигата.
 
Фановите на Јунајтед денеска се собраа својот бес да го искажат пред Олд Трафорд, но дел од нив го пробија обезбедувањето и влегоа на теренот од стадионот.
 
Тие бараат сопствениците да си одат, и сите навивачи во Англија сакаат да се промени законот за сопствеништво на клубовите, да се препише моделот од Германија 50+1.
 
 

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе