Манчестер јунајтед

Навивачите на Манчестер јунајтед го поздравија Варан, Французинот конечно е потврден како ново засилување

Конечно е потврден трансферот на Рафаел Варан во Манчестер јунајтед, дефанзивецот денеска беше презентиран пред полниот Олд Трафорд. 

По недели и недели карантин, медицински тестови, потпшување на договор... Рафаел Варан е нов фудбалер на Манчестер јунајтед.
 
Тој денеска беше презентиран пред мечот меѓу Манчестер јунајтед и Лидс и беше поздравен од полниот Олд Трафорд.
 
Варан потпиша договор со трајност до јуни 2025 со можност за продолжување за уште една сезонаа.
 
Реал Мадрид ќе добие 45 милиони евра плус бонуси.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе