Лига на шампиони

Навивачите на Манчестер јунајтед фрлаа шишиња по Симеоне (ВИДЕО)

На Диего Симеоне не му беше лесно да отиде со соблекувалната, но тренерот на Атлетико Мадрид си заминува среќен од Олд Трафорд.

Атлетико Мадрид со 1-0 го победи Манчестер јунајтед на Олд Трафорд и се пласира меѓу најдобрите осум екипи во Лигата на шампионите.

Диего Симеоне секогаш предизвикува внимание на тензичните натпревари, а така беше и овојпат. Тој доби дожд од шишиња и тврди предмети на патот до соблекувалната, но тоа сигурно нема да му ја симне насмевката од лицето која ја има вечерва.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе