Србинот е пред трансфер во Јувентус

Навивачите на Фиорентина со закани и навреди кон Влаховиќ: Цигане, готов си! (ФОТО)

Навивачите на Фиорентина нема да му простат на Душан Влаховиќ за трансферот во Јувентус, пред стадионот „Артемио Франки" беа поставени пароли со навреди и закани кон Србинот.

Доцна синоќа се појавија гласини дека Душан Влаховиќ е пред трансфер во Јувентус, напаѓачот со „старата дама“ договорил богата соработка и плата од 7 милиони евра по сезона. Се најавува дека на адреса на Фиорентина сега ќе пристигне понуда од 65-67 милиони евра плус бонуси, и зделката ќе биде реализирана до крајот на месецот.

Ваквиот развој на настените не им се допадна на напаѓачите на Фиорентина, кои се разочарани што Србинот се сели во лутиот ривал, па пред стадионот „Артемио Франки“ беа поставени пароли со навреди и закани.

„Твоите телохранители нема да ти го спасат животот. Цигане, готов си!“ – гласеше една од пораките.

„Почитта не се заслужува само со голови. Влаховиќ ти си го*но од човек“ – гласеше друга порака.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе