Навивачите на Црвена звезда против Пикси: Никогаш не си бил наш! (ФОТО)

Навивачката група на Црвена звезда, Делии извади транспарент против Драган Стојковиќ - Пикси иако тој е петтата звездна ѕвезда. 

Стојковиќ е еден од најдобрите српски фудбалери во историјата, играше за Црвена звезда и беше претседател на овој клуб, во моментов е селектор на репрезентацијата на Србија.
 
Тој веќе подолго време е во лоши односи со генералниот директор на Црвена звезда, Звездан Терзиќ со кого се препукуваат преку медиумите.
 
Во финалето од Купот на Србија, навивачите на Црвена звезда му порачаа на Пикси: „Никогаш не беше твоја! Никогаш не беше наш. На деценискиот потоп после тебе се сеќава секој звездаш. Сајонара!“.
 
 

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе