Непријатен момент за Французинот

Навивачи на Барселона му се нафрлија на Гризман: Почитувај го Меси! (ВИДЕО)

Антоан Гризман излегуваше со колата од тренинг центарот на Барселона, а лути навивачи на клубот трчаа по него и му велеа дека треба повеќе да го почитува Меси. 

Меси од Аргентина нервозен пристигна во Барселона и изјави дека му е преку глава постојано да биде обвинуван дека тој е виновникот за се и сешто во клубот.
 
Претходно близок пријател на Гризман изјави дека на Французинот му било тешко да соработува со Меси и дека Аргентинецот командува во Барселона.
 
Таквите тврдења ги налутија дел од навивачите кои му се нафрлија на Гризман и побараа да го почитува Меси.
 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе