Неверојатен инцидент во Турција

Навивач влезе во теренот и со корнер знаменце го истепа голманот! (ВИДЕО)

Натпреварот од втората по ранг лига во Турција меѓу Гецтепе и Алтај не го доживеа крајот откако се случи голем инцидент,  

Инцидентите почнаа на трибините кога еден навивач на Алтај фрли факел кај навивачите на Гецтепе. После тоа еден домашен фан втрча во теренот, го извади корнер знаменцето и удри силно по голманот на Алтај.
 
Мечот беше прекинат во 22. минута, информациите засега велат дека тој ќе продолжи друг ден од 20. минута.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе