Корекции на распоредот во Премиерлигата поради ковид-19

Натпреварот меѓу Астон Вила и Тотнем е одложен, тимот на Мурињо во среда ќе игра против Фулам

Поради позитивни случаи на коронавирус во Астон Вила нивниот меч против Тотнем кој требаше да се игра во среда се одложува, но во истиот термин тимот на Мурињо ќе игра против Фулам, натпревар кој претходно им беше одложен. 

Премиерлигата потврди дека натпреварот меѓу Астон Вила и Тотнем кој требаше да се игра во среда се одложува поради позитивни фудбалери на ковид-19 во тимот од Бирмингем.
 
Но направени се корекции во распоредот, па Тотнем сепак ќе игра меч во Премиерлигата во среда, тие ќе го пречекаат Фулам во натпревар кој претходно беше одложен.
 
Како резултат на тоа, натпреварот меѓу Фулам и Челси од петок се преместува за сабота, додека мечот меѓу Астон Вила и Евертон од сабота се префрла за недела.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе