Лига на нации

Настап за заборав во Лигата на нации, ја почестивме и Бугарија со три бода (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација со пораз од Бугарија во Скопје го заврши настапот во Лигата на нации оваа сезона. Победи забележавме само против Гибралтар, а пред нас завршија селекции што се подолу од нас на ФИФА ранг-листата, Грузија и Бугарија.

Фото: Роберт Атанасовски
 

Легенда под Главна слика

Фото: Роберт Атанасовски

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе