Предизвика големи емоции

Нашиот Барди даде гол, коментаторот почна да плаче! (ВИДЕО)

Енис Барди синоќа постигна гол за Леванте во финишот од мечот со Жирона, погодок за победа и опстанок на неговиот тим, а коментаторот со многу емоции го искоментира делото на нашиот репрезентативец. 

Леванте со 2-1 ја победи Жирона благодарение на гол на Барди во финишот од натпреварот. Погодокот значеше и опстанок за тимот.
 
Коментаторот буквално почна да плаче по голот на нашиот Барди. Слушнете:

Тоа што е многу поважно е дека се работи за ПРЕТХОДНА проверка, а не за post festum ветинг.

повеќе

Како што расте бројот на оние кои објавуваат непроверени, лажни и злонамерни информации, така се зголемува и бројот на медиуми кои работат со проверка на факти и се борат за вистината во јавниот простор преку одговорно истражување.

повеќе

Единствена работа за која ние граѓаните не плаќаме данок, е воздухот кој го дишеме.

повеќе