Предизвика големи емоции

Нашиот Барди даде гол, коментаторот почна да плаче! (ВИДЕО)

Енис Барди синоќа постигна гол за Леванте во финишот од мечот со Жирона, погодок за победа и опстанок на неговиот тим, а коментаторот со многу емоции го искоментира делото на нашиот репрезентативец. 

Леванте со 2-1 ја победи Жирона благодарение на гол на Барди во финишот од натпреварот. Погодокот значеше и опстанок за тимот.
 
Коментаторот буквално почна да плаче по голот на нашиот Барди. Слушнете:

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе