Пријателски натпревар

Наполи убедлив против Баерн Минхен, цел меч за Елмас (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути од пријателскиот меч меѓу Баерн Минхен и Наполи кој италијанскиот тим го доби со 3-0. 

Помина и четвртиот подготвителен натпревар на Баерн Минхен, а Јулијан Нагелсман се уште чека на својата прва победа. Баварците денеска доживеаа уште еден пораз.
 
Во мечот кој Елиф Елмас го одигра цел, Осимен постигна два гола, еден погодок беше дело на Мешах.

v

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе