Силата нека биде со тебе

Наполи со слика од Елиф Елмас го честита денот на „Ѕвездени војни“ (ФОТО)

4 мај не е ден само кога се потсетуваме на Гоце Делчев, Тито и Васка Илиева, тоа е и денот на култниот филмски серијал „Ѕвездени војни“. 

По тој повод Наполи објави пост на социјалните мрежи, а на него во главна улога е македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со син лајтсејбер каков што имаат џедаите.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе