План против нивниот поранешен тренер

Наполи со голем трансфер во истиот ден сака да ја засени промоцијата на Сари во Јувентус

Наполи кова план како да ја засени промоцијата на Маурицио Сари, идејата е на истиот ден тие да го соопштат Хамес Родригез како ново засилување.

Маурицио Сари беше тренер на Наполи, а сега ќе биде на нивниот најомразен ривал, Јувентус.

Навивачите се гневни на Сари и го сметаат за предавник, а претседателот на Наполи, Де Лаурентис има план како да ја засени неговата промоција во Јувентус која треба да се случи утре.

Наполи е блиску до договор со Реал Мадрид за ангажман на Хамес Родригез.

„Ла Република" пишува дека Де Лаурентис планира да го соопшти трансферот на Хамес во истиот ден кога Сари ќе биде промовиран како нов тренер на Јувентус.

За тоа да се случи, треба зделката да биде склучена до крајот на денешниот ден.

„Сметам на вас“. Со овие зборови, претседателот Макрон апелираше до граѓаните на Северна Македонија да гласаат за Преспанскиот договор на референдумот на 30 септември 2018.

повеќе

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе