Серија А

Наполи со гол во 90. минута го победи Удинезе, Елмас го доби дербито со Несторовски (ВИДЕО)

Со гол на Бакајоко во 90. минута, Наполи со 2-1 победи на гостувањето кај Удинезе, ова беше и дуел меѓу македонските репрезентативци Илија Несторовски и Елиф Елмас. 

И Несторовски и Елмас натпреварот го почнаа од клупата за резерви. Несторовски во игра влезе во 81. минута, а Елмас во 68.
 
Наполи добро го отвори мечот, поведе со гол на Инсиње во 15. минута од пенал, но десетина минути подоцна Удинезе изедначи со погодок на Лазања.
 
Во 90. минута по центаршут на Руи, Бакајоко погоди со глава за победа на Наполи од 2-1.
 

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе