Серија А

Наполи се разигра и му даде пет гола на Лацио (ВИДЕО)

Во меч со седум голови Наполи го победи Лацио со 5-2, Елиф Елмас ги одигра последните десетина минути од мечот. 

Гол шоуто го најави Инсиње уште во седмата минута, а пет минути подоцна Политано зголеми на 2-0.
 
По осум минути игра во 53. минута зголеми на 3-0, а потоа Мертенс погоди и за 4-0. Лацио со голови ина Имобиле и Милинковиќ Савиќ се врати во мечот.
 
Но на десет миинути пред крајот нововлезениот Осимен ги постави конечните 5-2.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе