Трансферот би можел да се случи уште денеска

Наполи се договорил со Фенербахче, сега преговара со Елмас

Италијанските медиуми тврдат дека Елиф Елмас уште денеска би можел да стане играч на Наполи.

Како што и претходно објавивме, Наполи и Фенербахче денеска преговараат за трансфер на Елиф Елмас.
 
Дел од италијанските медиуми тврдат дека зделката би можела да биде склучена и денеска откако двата клуба постигнале договор.
 
Претставниците на Елмас и Наполи, подоцна во денот треба да ги имаат клучните разговори по што ќе се знае дали македонскиот репрезентативец ќе се пресели во Италија.
 
Елмас добил дозвола од Фенербахче да преговара со Наполи откако двата клуба претходно постигнале договор за трансфер од 15 милиони евра плус бонуси.
 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе