Серија А

Наполи одигра во чест на Марадона и ја прегази Рома (ВИДЕО)

Наполи со 4-0 ја победи Рома во дербито од Серија А, Наполитанците триумфот му го посветија на нивниот легендарен фудбалер, Диего Марадона. 

На денешниот меч меѓу Наполи и Рома се беше во знакот на Марадона, тоа како да им даде посебна мотивација на фудбалерите кои неочекувано убедливо победија со 4-0.
 
Резултатот го отвори Инсиње со прекрасен гол од слободен удар по половина час игра на мечот. Тој веднаш отрча кон клупата на својот тим, зема дрес од Марадона и го покажа пред камерите.
 
Во 64. минута Руиз биеше максимално прецизно од далечина и зголеми на 2-0.
 
Во 77. минута во игра влезе Елмас, четири минути подоцна тој шутираше силно кон голот на Рома, голманот Миранте ја одби топката, таа дојде до Мертенс кој ја смести во мрежата за предност од 3-0.
 
На четири минути до крајот Политано брлијантно се снајде во шеснаесетникот на Рома и погоди за конечни 4-0.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе