Серија А

Наполи му даде шест гола на Сасуоло, Елмас почна од клупата (ВИДЕО)

Наполи со 6-1 го победи Сасуоло, Елиф Елмас и овојпат натпреварот го почна од клупата за резерви, во игра влезе во финишот од мечот. 

Веќе подолго време Елмас не е стартер за Наполи, во игра влегува во текот на второто полувреме, така беше и денеска кога доби шанса од 77. минута, кога неговиот тим веќе водеше со 5-0.
 
Серијата голови ја отвори Кулибали со гол уште во седмата минута, а осум минути подоцна Осимен зголеми на 2-0.
 
Во 19. минута Лозано даде гол за веќе убедливи 3-0, а две минути подоцна Мертенс зголеми на 4-0. Тоа беше резултатот од првото полувреме.
 
По девет минути игра во вториот дел Мертенс постигна уште еден гол за 5-0, а шестиот гол за Наполи беше дело на Рахмани во 80. минута. До крајот на мечот Лопез постигна само почесен гол за Сасуоло.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе