Серија А

Наполи ја прекина победничката серија на Интер, голем кикс на Хандановиќ (ВИДЕО)

Наполи и Интер ги поделија бодовите во дербито играјќи 1-1, Елиф Елмас влезе во финишот д натпреварот. 

Интер на стадионот „Диего Армандо Марадона“ истрча со 11 победи по ред во Серија А, но тој нивни низ не продолжи вечерва.
 
Наполи поведе во 36. минута кога голманот на Интер, Хандановиќ сам си ја смести топката во мрежата.
 
 
По десет минути игра во второто полувреме, Кристијан Ериксен испука бомба од далечина за израмнување на 1-1.
 
 
Елиф Елмас во игра влезе во 88. минута од натпреварот.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе