Примера

Наполи ја победи Рома, Елмас доби десетина минути (ВИДЕО)

Наполи со 2-1 славеше против Рома и се изедначи со римската волчица на табелата, Елиф Елмас во игра влезе во финишот од мечот. 

Наполи и Рома одиграа меч полн со шанси, но головите дојдоа во вториот дел од мечот.
 
Резултатот беше отворен во 55. минута кога по асистенција од Марио Руи, Каљехон погоди за водство на Наполи од 1-0.
 
Кратко траеше радоста на домаќините, пет минути подоцна Мхитаријан го изедначи резултатот на 1-1.
 
Во 82. минута Инсиње постигна прекрасен гол со кој ги постави конечните 2-1.
 
Елиф Елмас во игра влезе во 85. минута и со судиското продолжение одигра десетина минути.
 
Рома и Наполи се на петтото и шестото место на табелата со по идентични 48 бодови.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе