За денеска е закажана нова рунда преговори

Наполи и Фенербахче преговараат за Елмас

„Скај Спорт Италија“ тврди дека во тек се преговори меѓу Наполи и Фенербахче за трансфер на Елиф Елмас.

Италијанскиот медиуми пишува дека извесно време трааат преговорите а за денеска е закажана нова рунда по која многу работи ќе бидат познати.
 
Македонскиот фудбалер е една од приоритетните цели на Наполи во овој преоден рок.
 
Тој е мета на интерес на многу големи екипи во Европа, речиси и да нема клуб кој не се поврза со Елиф Елмас.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе