За денеска е закажана нова рунда преговори

Наполи и Фенербахче преговараат за Елмас

„Скај Спорт Италија“ тврди дека во тек се преговори меѓу Наполи и Фенербахче за трансфер на Елиф Елмас.

Италијанскиот медиуми пишува дека извесно време трааат преговорите а за денеска е закажана нова рунда по која многу работи ќе бидат познати.
 
Македонскиот фудбалер е една од приоритетните цели на Наполи во овој преоден рок.
 
Тој е мета на интерес на многу големи екипи во Европа, речиси и да нема клуб кој не се поврза со Елиф Елмас.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе