Куп на Италија

Наполи го помина Емполи во Купот на Италија, Елмас беше стартер (ВИДЕО)

Наполи со 3-2 го победи Емполи и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија, Елиф Елмас беше стартер на мечот.

Елиф Елмас од првата минута го почна мечот за Наполи против Емполи и на теренот се задржа до 70. минута, имаше една голема шанса која не ја искористи.

Наполи поведе уште во 18. минута со гол на Ди Лоренцо со глава по асистенција од Лозано.

Во 33. минута Бајрами го изедначи резултатот, но само пет минути подоцна Лозано со убав гол ја врати предноста, сега на 2-1.

Во 68. минута Бајрами постигнува нов гол и повторно израмнува, овој пат на 2-2, но десет минути иподоцна Петања реализира за победа на Наполи од 3-2.

Наполи во четвртфиналето ќе го чека подобриот од дуелот меѓу Рома и Специја.

Ве молам потрошете малку време и погледајте кои закони не може да се донесат, ако за нив не даде амин Али Ахмети.

повеќе

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе