Наполитанците експресно го промовираа наследникот на Анчелоти

Наполи го назначи Гатузо за нов тренер

Елмас има нов тренер, Наполи потврди дека Џенаро Гатузо е наследникот на Карло Анчелоти. 

Не поминаа ниту 24 часа откако му врачи отказ, Наполи го промовираше новиот тренер, тоа е Џенаро Гатузо.
 
„Ова беше лесна одлука. Наполи со години веќе е еден од водечките клубови во Италија и Европа. Поминуваат низ тежок период сега, но најголем дел од фудбалерите, 90 проценти се тип на играчи кои можат да го играат фудбалот кој јас го сакам“, вели Гатузо.
 
Гатузо беше без работа по разделбата со Милан, а покрај росонерите, беше тренер и на Сион (играч тренер), ОФИ, Палермо и Пиза.

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе