Наполитанците експресно го промовираа наследникот на Анчелоти

Наполи го назначи Гатузо за нов тренер

Елмас има нов тренер, Наполи потврди дека Џенаро Гатузо е наследникот на Карло Анчелоти. 

Не поминаа ниту 24 часа откако му врачи отказ, Наполи го промовираше новиот тренер, тоа е Џенаро Гатузо.
 
„Ова беше лесна одлука. Наполи со години веќе е еден од водечките клубови во Италија и Европа. Поминуваат низ тежок период сега, но најголем дел од фудбалерите, 90 проценти се тип на играчи кои можат да го играат фудбалот кој јас го сакам“, вели Гатузо.
 
Гатузо беше без работа по разделбата со Милан, а покрај росонерите, беше тренер и на Сион (играч тренер), ОФИ, Палермо и Пиза.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе