Сите сакаат да се сликаат со македонскиот фудбалер

Наместо во Неапол, Елмас од денеска е во Истанбул на подготовки со Фенер (ВИДЕО)

Дел од италијанските медиуми објавија дека Елиф Елмас денеска треба да ги помине медицинските прегледи во Наполи, но ништо од тоа, македонскиот фудбалер е во Истанбул да се приклучи на подготовките на Фенербахче.

Синоќа речиси сите медиуми од Италија објавија дека Елмас наскоро ќе биде нов фудбалер на Наполи, можеби тоа ќе биде точно, но тој денеска пристигна во Истанбул.
 
Елмас на аеродромот беше пречекан како вистинска ѕвезда, луѓе се сликаа со него, а тој даде и кратка изјава.
 
„Не знам ништо за трансферот. Тука сум да се приклучам на подготовките“, изјави Елмас запрашан за трансферот во Наполи.
 
Можеби се уште се финализира договорот, па тоа што беше најавено за денеска ќе се случи во наредните денови. Останува да видиме.
 

Едно современо демократско општество се разликува од тоталитарното токму по тоа што јавната критика е основно полемичко право и должност на медиумите.

повеќе

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе