Додека неговите соиграчи го потат дресот на ПСЖ

Наместо на рехабилитација, Нејмар се забавува на карневал во Бразил со новата девојка (ФОТО)

Нејмар е во Бразил каде треба да се рехабилитира од повредата, напаѓачот на ПСЖ го користи периодот и за поинаков вид на опуштање, тој беше фатен како се забавува на карневал во неговата земја.

Додека неговите соиграчи го потат дресот на ПСЖ, Нејмар се забавува во Бразил. Можеби излегувањата на карневалот во неговата земја ќе му ја забрзаат рехабилитиацијата.
 
Тој беше уловен како се забавува со русокоса девојка. Се работи за 19-годишната Рафаела Порто која е пејачка, настапила на на „The Voice Brasil“ минатата година.
 
Врската меѓу Нејмар и Рафаела трае веќе некое време, таа била и на роденденот на Бразилецот во Париз на почетокот од минатиот месец, но сега се направени првите фотографии од двојката.
 
Нејмар во октомври минатата година ја прекина врската со Бруна Маркезин со која беше шест години.
 
 
 
 
 
 

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе