„Каталонците“ го нудат Дембеле и одредена сума на пари

Најава за сензационален трансфер, Барса и ПСЖ преговараат за враќње на Нејмар на Камп Ноу!

Барселона и ПСЖ отвориле преговори за Нејмар одново да го облече дресот на „каталонците", за реализација на зделката шампионот на Шпанија е подготвен да го понуди Осман Дембеле и одредена сума на пари.

Нејмар во 2017 го напушти Камп Ноу и се пресели во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но медиумите редовно пишуваат за негово заминување од „Паркот на принцовите“.

Последните гласини го поврзуваат со враќње на Камп Ноу во сензационален трансфер.

Радио Каталуња пренесе дека Барселона и ПСЖ отвориле преговори за Бразилецот одново да го облече дресот на „каталонците“. Преговорите се во рана фаза и шампионот на Шпанија е подготвен да го понуди Осман Дембеле и одредена сума на пари.

Извештајот исто така додава дека операцијата е „прилично комплицирана“ и дека веројатно ПСЖ ќе постави многу пречки, но управата на Барселона е убедена дека може да се креираат услови за сериозни преговори и да се комплетира зделката.

Наводно и соблекувалната на чело со Лео Меси дава поддршка за еден ваков трансфер.

Останува да се види дали има вистина во ваквите написи или пак се креира само возбуда за фановите што побрзо да ја заборават катастрофата што им се случи во финишот од сезоната кога Барса беше срамно елиминирана од Лигата на шампионите а потоа загуби и во финалето од Копа дел Реј.

„Сметам на вас“. Со овие зборови, претседателот Макрон апелираше до граѓаните на Северна Македонија да гласаат за Преспанскиот договор на референдумот на 30 септември 2018.

повеќе

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе