Пријателски натпревар

Надежите со пораз од Казахстан го почнаа „Анталија купот“

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година со 2-1 загуби од Казахстан во првиот меч на пријателскиот турнир „Анталија куп'. 

Фото: ФФМ
Во првиот дел од натпреварот мрежите мируваа, возбудувањата се случија во второто полувреме.
 
Селекцијата на Казахстан поведе со 2-0 со голови во 56. и 70. минута. До крајот Македонија успеа само да го намали резултатот на 2-1 со гола на Берат Калкан во 80. минута.
 
Во финишот од мечот имаше и многу тензија на теренот поради груба игра.
 
Следен натпревар за македонските надежи на овој турнир е дуелот со Словачка на 27. март, а третиот меч го играме против Бугарија на 29 март. 

Легенда под Главна слика

Фото: ФФМ

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе