Премиерлига

На Шефилд јунајтед му требаа 18 натпревари за прва победа во Премиерлигата (ВИДЕО)

Во 18 натпревар Шефилд јунајтед дојде до првата победа во Премиерлигата оваа сезона откако со 1-0 го победија Њукасл. 

Шефилд беше подобар противник, но работата значително им ја олесни Фрејзер кој во финишот од првото полувреме за три минути успеа да добие два жолти картони и да го остави Њукасл со играч помалку.
 
Домаќините во вториот дел дополнително ја зголемија офанзивата, но голот го постигнаа од пенал кој беше досуден по игра со рака.
 
Шарп прецизно ја изведе најстрогата казна за водство и победа на Шефилд јунајтед од 1-0.
 
Со овие три бода Шефилд јунајтед дојдоа до вкупно пет и остануваат убедливо на дното на табелата.
 

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе