Го израмни рекордот на Јозеф Бичан

На Роналдо му треба уште еден гол за да стане најдобриот стрелец на сите времиња

Кристијано Роналдо со следниот гол ќе стане најдобриот стрелец во историјата откако синоќа се изедначи со Јозеф Бичан.

Вчерашниот гол против Сасуола за Роналдо беше 759 гол во кариерата, со тоа се изедначи со Јосеф Бичан кој беше на првото место.

Претходно Португалецот го помина Пеле кој има 757 официјални погодоци. 

Првата шанса за постигнување на големиот рекорд Роналдо ќе ја има во среда кога Јувентус ја пречекува Џенова во меч од Купот на Италија.

Пеле ја негира оваа статистика велејќи дека тој има постигнато повеќе од 1200 погодоци. 

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе