Војна на фудбалските видео игри

На Рибери не му се допадна како изгледа на ФИФА, ПЕС веднаш му врати (ФОТО)

Франк Рибери воопшто не изгледа на себеси на новата ФИФА, фудбалерот тоа јавно го искоментира на социјалните мрежи, а во дискусијата веднаш се вклучи и ПЕС. 

ФИФА и ПЕС се најголемите ривали кога станува збор за фудбалските видео игри. ФИФА киксна кога е во прашање изгледот на Рибери, а ПЕС го искористи тоа.
 
Рибери напиша: „Неодамна со моите деца играв ФИФА20. Еј ЕА Спортс, кој е овој дечко?“.
ПЕС веднаш се вклучи со слика од Рибери во нивното последно издание на играта и го праша: „Хеј Франк! Дали знаеш кој е овој дечко?“.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе