Војна на фудбалските видео игри

На Рибери не му се допадна како изгледа на ФИФА, ПЕС веднаш му врати (ФОТО)

Франк Рибери воопшто не изгледа на себеси на новата ФИФА, фудбалерот тоа јавно го искоментира на социјалните мрежи, а во дискусијата веднаш се вклучи и ПЕС. 

ФИФА и ПЕС се најголемите ривали кога станува збор за фудбалските видео игри. ФИФА киксна кога е во прашање изгледот на Рибери, а ПЕС го искористи тоа.
 
Рибери напиша: „Неодамна со моите деца играв ФИФА20. Еј ЕА Спортс, кој е овој дечко?“.
ПЕС веднаш се вклучи со слика од Рибери во нивното последно издание на играта и го праша: „Хеј Франк! Дали знаеш кој е овој дечко?“.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе