Невидена атмосфера

На никој друг не му успеало: Партизан собра 22.000 дечиња на стадион за мечот со АЗ Алкмар (ВИДЕО)

Партизан издржува казна од УЕФА, треба да игра пред празни трибини или на нив може да има само дечиња до 14 години, белградскиот клуб речиси и да го наполни стадионот.

Партизан успеа да создаде фантастична и многу гласна атмосфера на трибините иако имаше забрана од УЕФА за гледачи.
 
Српскиот тим имаше дозвола на стадионот да има само дечиња до 14 години а тие успеаа да соберат дури 22.000. Бројка која ги изненади буквално сити.
 
На трибините имало дечиња и од фудбалски школи од Македонија.
 
Во УЕФА се чудат и велат дека ова е досега невидено во историјата на фудбалот. При други вакви случаево останатите клубови собирале максимум до 3000 дечиња. Но тоа што се случи вчера е големо изненадување за сите.
 
 

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе