Бундеслига

На Мане му поништија два гола, Баерн рутински против Волфзбург (ВИДЕО)

Баерн Минхен со 2-0 го совлада Волфзбург, шампионот рутински одработи и славеше со головите на Мусиала и Милер.

Баерн Минхен ја забележа и втората победа во новата сезона од Бундеслигата, попладнево избраниците на Нагелсман славеа со 2-0.

Мусиала прецизно погоди од врвот на шеснаесетникот во 33. минута за 1-0, а пред крајот на првиот дел, Милер ја затресе мрежата за 2-0.

Садио Мане два пати погодуваше, но Сенегалецот не се израдува откако ВАР му ги поништуваше погодоците.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе