Лига Европа

На Јунајтед му се лизна победата на крај, во 92. минута Кјаер донесе реми за Милан на Олд Трафорд (ВИДЕО)

Со гол на Кјаер во судиското продолжение Милан дојде до реми на Олд Трафорд против Манчестер јунајтед, првиот осминафинален меч меѓу великаните заврши 1-1. 

Милан одлично го почна мечот, по 11 минути игра двапати ја тресеше мрежата на Хендерсон, но головите на Леао и Кеси беа поништени.
 
Манчестер јунајтед во првиот дел пропушти неверојатна шанса преку Мегваер кој успеа да промаши од половна метар празен гол.
 
Но по само пет минути игра во вториот дел нововлезениот Диало донесе водство за Јунајтед од 1-0.
 
По постигнатиот погодок тимот на Солшер како да се повлече, го чуваше резултатот но не го сочува до крај, по еден центаршут од корнер во 92. минута на Круниќ, Кјаер погоди со глава за конечни 1-1.
 
Убава предност обезбеди Ајакс против Јанг Бојс победи со 3-0, Виљареал со триумф од 2-0 се враќа од гостувањето во Киев, а 1-1 заврши дуелот меѓу Славија Прага и Глазгов Ренџерс.

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе