Норвежанецот дебитираше со гол

На Халанд му требаа само 12 минути за да го даде првиот гол за Сити и да го сруши Баерн (ВИДЕО)

Манчестер Сити со гол на Ерлинг Халанд го победи Баерн Минхен со 1-0 во пријателскиот натпревар одигран во САД.

Ерлинг Халанд не чекаше многу за својот деби гол за Манчестер Сити, Норвежанецот погоди во својот прв настап во светло синиот дрес.

Пред себе имаше познат противник, тим со кој се среќаваше во Бундеслигата, Баерн Минхен.

На натпреварот се очекуваа повеќе голови, но гледачите видоа само еден кој се случи рано.

Во 12. минута по асистенција од Грилиш, Халанд постигна гол за победа на Манчестер Сити од 1-0.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе